Sieć NEO.pl Zarejestruj się Twoja poczta

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Prowadzę dwie firmy i chciałem dla każdej z nich uruchomić oddzielny serwis WWW. Czy powinienem zarejestrować się dwa razy, aby faktury za każdy z uruchomionych serwisów zostały wystawione na oddzielne firmy?

W zasadzie tak, choć nie jest to jedyna metoda. W przypadku prowadzenia dwóch (lub więcej) firm, najlepiej (i najwygodniej) zarejestrować oddzielne konto Klienta dla każdej z firm, wypełniając pola formularza rejestracyjnego danymi dotyczącymi każdej z firm, i już na poczet odpowiednich kont uruchamiać wybrane usługi.

Innym sposobem oddzielnego księgowania i fakturowania jest tzw. przefakturowanie. Czyli przykładowo, Jan Kowalski jest właścicielem firmy Komputery oraz Hydraulika. Rejestruje jedno konto klienta (np. dla firmy Hydraulika) i uruchamia oddzielny serwis neo.WWW dla firmy Komputery oraz dla Hydrauliki. Po otrzymaniu od nas faktury za oba serwisy, firma Hydraulika wystawia firmie Komputery fakturę na kwotę stanowiącą opłatę za ich serwer neo.WWW (tutaj połowa wartości faktury).

Ważne: jeśli usługi informatyczne NIE SĄ częścią działalności danej firmy (w przypadku Hydrauliki nie są) należy pamiętać, żeby wystawiany dokument nie zawierał żadnej marży (jest to wtedy traktowane jako sprzedaż, nie zaś refakturowanie!). Refakturowanie jest często praktykowaną formą choćby przez administracje biurowców, które refakturują swoim klientom faktury za rozmowy telefoniczne etc. W przypadku wątpliwości co do możliwej interpretacji takiego zapisu, należy najpierw skontaktować się z właściwym dla Państwa urządem skarbowym w celu wyjaśnienia ew. wątpliwości!

UWAGA: nie zalecamy "sztuczek" typu zmiana danych osobowych w formularzu Klienta na czas rejestracji nowej usługi!

Powrót do pytań.

MENU

 

Chat Software